Profesor de limba engleză full-time, part-time sau proiect

Vezi toate job-urile Centrul de limbi străine M&DORADO active.

Vezi toate job-urile Profesor de limba engleză full-time, part-time sau proiect active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: Centrul de limbi străine M&DORADO
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.06.2019

    Centrul de limbi străine M&Dorado a fost fondat în anul 2008 având sediul în Bucuresti. M&Dorado este un centru exclusiv pentru copii si adolescenti. Cursantii au varste cuprinse intre 4 si 18 ani

    Cerinte

    Candidatul ideal pentru a intra în echipa:
    - dinamic și adaptabil cerințelor clienților;
    - creativ și responsabil;
    - capacitate de lucru cu copiii;
    - dorința de autodepășire și spirit de echipă;
    - un bun pedagog și organizator al activităților didactice;
    - focusat pe dezvoltarea personală și profesională continuă, personalitate empatică, creativă, cu pasiune pentru cariera didactică.

    Responsabilitati

    - profesorul trebuie sa susțina cursurile la sediul Scolii M&DORADO;
    - participarea la traininguri și ședinte cât și la evenimentele organizate de centru;
    - participarea la trainingurile interne și externe în cadrul programului de pregătire profesionala;
    - training specializat pentru predarea limbilor străine la copii și suport pedagogic permanent;
    - contribuția constantă la îmbunătățirea și eficientizarea cursurilor;
    - atmosferă de lucru plăcută și motivantă;
    - prime pentru îndeplinirea obiectivelor educaționale propuse;
    - atenție acordată nevoilor individuale ale fiecărui membru al echipei noastre;
    - oportunități de dezvoltare profesională
    - cursanții au vârste cuprinse între 6 ani și 16 ani.

    Școala de limbi străine M&Dorado a fost fondată în anul 2008 având sediul în Bucuresti. Prin contribuția personalului tânar, dinamic și bine pregătit, a demonstrat încă de la înființare o permanentă preocupare și dorință de a veni în sprijinul cursanților.

    Prin seriozitatea, profesionalismul și bunele rezultate obținute, Școala M&Dorado a devenit partener al British Council – Silver member in Addvantage Partnership Programme și a primit certificarea din partea Cambridge English Language Assessment – Part of the University of Cambridge prin care a devenit în mod oficial Exam Preparation Centre.

    Aplica fara CV
    3000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (34)