Economist - determinat 1 an

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.04.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    • Studii superioare – preferabil in domeniul financiar;
    • Cel putin 2 ani intr-o pozitie similara;
    • Experienta in utilizarea programului SAP este un plus;
    • Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel);
    • Persoana organizata si atenta la detalii, cu o buna capacitate de planificare si control;
    • Engleza – cunoastere avansata (scris si vorbit);

    Responsabilitati

    • Inregistreaza deconturile de la angajati si verifica conformitatea acestora cu politicile interne ale firmei;
    • Actualizeaza zilnic Registrul de casa pe baza documentelor justificative;
    • Verifica corectitudinea inregistrarilor in sistemul informatic a facturilor primite de la furnizorii interni si externi cu respectarea normelor legislative si contabile in vigoare;
    • Reconciliaza soldurile de la furnizori la fiecare sfarsit de an si ori de cate ori este nevoie;
    • Verifica corectitudinea inregistrarilor tranzactiilor zilnice pentru conturile de Banci (Incasari si Plati)
    • Verifica si intocmeste zilnic borderourile de incasare a cecurilor;
    • Intocmeste planul de lichiditati saptamanal, respectiv detaliile privind platile si incasarile saptamanale;
    • Pregateste documente si diverse situatii solicitate in timpul auditului intern/statutar
    • Pregateste documentele si situatiile solicitate in timpul inspectiilor fiscale/a altor controale
    • Arhiveaza documentele contabile ale locatiei din Bucuresti.