Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Morgan Sol active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Morgan Sol
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.06.2019

    Companie de recrutare infiintata in 2007, in Bucuresti, Morgan Sol si-a propus de la bun inceput sa duca serviciile de resurse umane furnizate la un nivel remarcabil de acuratete si profesionalism. Astazi, furnizam consultanta, calculam salariile, administram personalul, recrutam pentru companii importante din foarte diverse domenii de activitate: financiar (leasing si recuperari de creante), imobiliar, agribusiness, media si publicitate, automatizari industriale, comert, curierat, reciclare, edituri, federatii sindicale, etc.

    Cerinte

    Esti candidatul ideal daca:

    - Ai abilitati de relationare si comunicare;
    - Esti o persoana care prezinta seriozitate, perseverenta, atentie la detalii;
    - Ai disponibilitate la sarcini noi;
    - Constituie avantaj experienta in contabilitate primara;
    - Esti absolvent de studii medii/superioare economice;
    - Cunoasterea foarte buna a pachetului MS Office, in special EXCEL.

    Responsabilitati

    In postura de CONTABIL JUNIOR, vei desfasura urmatoarele activitati:
    - Te vei ocupa de receptionarea, verificarea si inregistrarea zilnica a documentelor contabile (facturi achizitii, bonuri fiscale, etc) si arhivarea lor in bune conditii;
    - Vei face inregistrarea facturilor de achizitii/ prestari servicii si verificarea acestora dpdv al declaratiei 390;
    - Te vei ocupa de emiterea facturilor;
    - Vei tine evidenta analitica clienti/furnizori;
    - Vei inregistra extrase bancare, operatiuni casa si verificarea soldurilor si a plafoanelor de casa;
    - Te vei ocupa de inregistrarea deconturilor si verificarea avansurilor spre decontare;
    - Vei tine evidenta lunara a cheltuielilor in avans;
    - Inregistrarea mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar si verificarea contabila a acestora
    - Alte operatiuni specifice contabilitatii si atributii trasate de superiorul ierarhic;
    - Te vei documenta permanent cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si al fiscalitatii;
    - Vei intocmi anumite rapoarte specifice si prezentarea acestora superiorului ierarhic;
    - Alte sarcini conexe domeniului de activitate.

    Alte informatii

    Daca te alaturi echipei, veti avea de castigat!
    - Vei beneficia de asigurare medicala – abonament MedLife Executiv;
    - Card servicii stomatologice la clinica Identity;
    - Ti se vor oferi tichete de masa;
    - Vei avea bonusuri de performanta si prime anuale;
    - Team building-uri si alte evenimente organizate de companie.

    Angajator: GreenPoint Management S.A. – specialisti in managementul deseurilor si protectia mediului. Performanța, transparența, etica și dinamismul sunt valorile care ghidează întreaga activitate a companiei.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (132)