Economist cu experienta - Suceava

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Economist cu experienta - Suceava active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Suceava
  • Actualizat la: 27.04.2019

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    Cerinte:

    - Studii superioare economice de specialitate;
    - Vechime minim 3 ani;
    - Cunostiinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
    - Limba Engleza mediu/avansat scris/vorbit;
    - Bune cunostinte de Excel si sistem informatic de contabilitate.

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:

    - Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
    - Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor;
    - Asigurarea desfasurarii operatiunilor de incasari si plati prin banca sau casa, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale unitatii;
    - Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
    - Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
    - Intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual, inventarului societatii;
    - Efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant;
    - Urmarirea documentelor cu regim special;
    - Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
    - Asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
    - Urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Falticeni, Gura Humorului, Suceava,