Junior Analyst Accounts Reconciliation

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BAT Romania active.

Vezi toate job-urile Junior Analyst Accounts Reconciliation active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BAT Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.05.2019

    British American Tobacco is a leading tobacco group, with brands sold in more than 200 markets. We employ more than 57,000 people and, with over 200 brands in our portfolio, we make the cigarette chosen by one in eight of the world’s one billion adult smokers. We hold robust market positions in each of our four regions – Americas; Asia-Pacific; Eastern Europe, Middle East and Africa; and Western Europe – and we are leaders in more than 60 markets.

    Cerinte

    • Diploma de studii superioare, preferabil in domeniul economic;
    • Experienta in SAP, modulul de Order to Cash;
    • Cunoasterea pachetului MS Office (Excel, PowerPoint, Outlook);
    • Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu (scris si vorbit).

    Responsabilitati

    Compania British American Tobacco este in cautarea unui coleg pentru rolul de Junior Analyst Accounts Reconciliation.

    Responsabilitati principale:

    • Opereaza corect si la timp facturile si platile efectuate de catre agentii de vanzari (introducere facturi tur / retur, anulare facturi tur / retur, introducere plati, anulare plati), precum si toate corectiile necesare (atat cele rezultate in urma rapoartelor de verificare Business Objects cat si cele primite din filiale de la operatori).
    • Comunica constant si corect cu operatorii din filiale.
    • Opereaza extrasul pentru Bucuresti si Master (in baza desfasuratoarelor primite sau a specificatiilor din extras).
    • Creaza proceduri noi de lucru pentru cazurile nou aparute.
    • Intretine si respecta procedurile de lucru in vigoare cu privire la tratarea diferitelor erori, precum si la activitatea zilnica.
    • Completeaza un raport zilnic al tuturor corectiilor facute.
    • Se asigura printr-un raport zilnic ca toate corectiile se reflecta corect si complet in sistemul informatic V3.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BAT Romania . Consultati Politica de procesare a datelor personale a BAT Romania >>

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (168)