Social Media Specialist - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Social Media Specialist - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.03.2020

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Sunt în căutarea unui Social Media Manager pasionat, care își dorește să lucreze pe unul dintre cele mai mari conturi de tehnologie, alături de o echipă de social media și de creație extinsă. Experiența de minim trei ani într-o agenție de publicitate, de preferat într-un rol similar, este obligatorie.
    Fiecare zi va fi diferită, vei fi în legătură zilnică cu echipa de social media a clientului și cu echipa internă, vei dezvolta strategie, te vei ocupa de dezvoltarea de conținut alături de Copywriters și Art Directors talentați, vei participa la evenimente de brand și festivaluri de unde vei crea postări și stories, vei extrage insights din rapoartele de analytics și vei veni cu propuneri de activări, și dacă totul merge bine, te vei urca pe scenă la festivaluri.
    Limba engleză: obligatoriu la nivel avansat.

    Responsabilitati

    Cum îți vei petrece ziua:
    Discutând briefuri și oportunități alături de client, atât în context de social media, cât și în context mai larg, de marketing;
    Planificând evenimentele de activare trimestriale;
    Coordonând procesul de dezvoltare a conținutului de Social Media alături de echipa extinsă;
    Participând activ la planificarea și implementarea de lansări de produs;
    Mergând la diverse evenimente de brand sau festivaluri de unde vei crea conținut;
    Colaborând cu colegi care se ocupă de celelalte canale pentru integrarea campaniilor.

    Companie de publicitate internațională, mediu de lucru foarte plăcut, echipă dinamică, în care ai de la cine și cu cine învăța.
    Salariul net: 4500/5000 lei.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (82)