Asistent Manager

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Secretariat - Administrativ
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.03.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group se afla in cautarea unui candidat dinamic, proactiv si orientat spre performanta, pentru o pozitie de Asistent Manager.

    Cerinte:
    - Experienta de lucru in domeniile: introducere/procesare comenzi/suport clienti/order processing - min 1 an;
    - Cunostinte operare PC
    - Limba engleza - nivel intermediar (mediu spre avansat)
    - Cunostinte operare sisteme ERP;
    - Persoana proactiva, dinamica, orientata spre performanta;
    - Abilitati de comunicare si interactiune inter si intradepartamentale.;

    Responsabilitati

    - Asigura inregistrarea zilnica a livrarilor de produse (emite facturi in Navision), precum si livrarea completa si in ordine a acestora
    - Ofera informatii in timp real : preturi stabilite de echipa de vanzari, disponibilitate produse, documente tehnice, informatii despre facturi emise, plati, etc
    - Verifica documentele de import si urmareste derularea lor pana la finalizarea in bune conditii;
    - Inregistreaza in programul de gestiune de marfa (Navision) intrarea si iesirea marfurilor si a mostrelor, pe categorii de produse si depozite
    - Actualizeaza baza de date de stocuri de marfa
    - Proceseaza in sistem comenzile lansate de clienti
    - Urmareste evolutia comenzilor si informeaza clientii interni de modificarile aparute
    - Contabilitate primara (tine evidenta registrului de casa, situatia incasarilor de la clienti, situatia platilor catre furnizori, situatia cecurilor si biletelor la ordin in curs de decontare si decontate.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv
    - Bonuri de masa in valoare de 15 lei/tichet
    - Program de lucru office: L-V: 8:30 – 16:30
    - Decontare trasport
    - Mediu de lucru atractiv si dinamic, cu posibilitati de dezvoltare;