Analist Junior Achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Analist Junior Achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2019

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    Departamentul Achizitii îsi cauta o noua colega/ un nou coleg.
    Daca vrei sa te alaturi echipei Farmaciile DONA, asteptam cu interes CV-ul tau.

    Cum arata noua colega/ noul coleg:
    - studii superioare finalizate
    - cunostinte operare PC
    - MS Office (Word, Outlook), Excel – cunostinte peste nivel mediu
    - gandire structurata, persoana organizata, atenta la detalii
    - dorinta de învatare si potential de acumulare rapida de informatii

    Responsabilitati

    Analistul achizitii face parte din Departamentul de Achizitii Non-Farma si este persoana desemnata la nivel de organizatie pentru:
    - întocmirea necesarului de aprovizionat; întocmirea, confirmarea si urmarirea comenzilor de aprovizionat conform cu specificatiile si standardele stabilite, la timpul cerut si avand costuri totale minime
    - colaborarea cu departamentele interne si cu furnizorii pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor ce vor fi achizitionate
    - urmarirea si evaluarea performantei furnizorilor, a problemelor de calitate, a aspectelor financiare, a timpului de aprovizionare
    - întocmirea de analize comparative de pret pentru planuri de aprovizionare: negociere de pret, schimbare de furnizor, stocuri în custodie
    - prospectarea pietei si analizarea ofertelor si a documentatiilor venite de la furnizori, precum si a solvabilitatii furnizorilor
    - înregistrarea, verificarea, arhivarea si urmarirea contractelor de achizitii de materiale si servicii, conform cu politicile companiei
    - solutionarea situatiilor de neconformitate, întocmirea de planuri de actiune pentru evitarea neconformitatilor, corectarea documentelor
    - întocmirea de raporte saptamanale pentru situatiile estimative de plati
    - verificare a tuturor facturilor emise de furnizorii de materiale si servicii

    Alte informatii

    - salariu corelat cu experienta si abilitatile
    - tichete de masa
    - card de reducere în reteaua de farmacii Dona
    - toate instrumentele de lucru necesare bunei desfasurari a activitatii, inclusiv telefon mobil
    - mediu de lucru profesionist si oportunitatea dezvoltarii carierei alaturi de o echipa de profesionisti
    - activitati de teambuilding si diverse evenimente cu scop de sudare si motivare a echipei

    Candidatura ta va fi tratata cu discretie.

    Apreciem interesul si multumim tuturor candidatilor, însa doar cei care îndeplinesc cerintele din anunt vor fi contactati. Va multumim pentru întelegere!

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (18)