Specialist Administrare Conturi (persoane fizice)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ING Bank Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Administrare Conturi (persoane fizice) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: ING Bank Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.06.2019

    Cautam colegi care sa faca parte din "linia intai de aparare in ING".

    Echipa de expertiza "Know Your Customer" (KYC) are scopul de a implementa procese si controale, in conformitatea cu legea, pentru a preveni criminalitatea economica financiara, spalarea banilor, finantarea terorismului etc. Aceasta echipa de experti se asigura ca exista procese si controale implementate la timp pentru a preveni si detecta actiunile suspecte.

    Cu ce vii tu in echipa?

    •    Studii superioare – de preferinta in domeniul economic sau juridic. sau tehnic
    •    Experienta relevanta de min. 2 ani in domeniu economic sau juridic.
    •    Cunoasterea normelor si reglementarilor BNR in ceea ce priveste cunoasterea clientelei si a politicilor de prevenire a terorismului si spalarii de bani.
    •    Abilitati foarte bune de operare in aplicatiile Microsoft Office si baze de date.
    •    Capacitate de invatare rapida si adaptare la cerinte complexe.
    •    Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, spirit de organizare.
    •    Dorinta si capacitate de a solutiona probleme si de a-i ajuta pe ceilalti.
    •    Abilitati excelente de comunicare eficienta si flexibilitate.

    Responsabilitatile tale:

    •    Responsabil de verificarea si interpretarea  dosarelor de cunoasterea clientelei  (persoane fizice pentru produse non-credit).
    •    Responsabil cu analiza documentelor de identitate si de domiciliu furnizate de client pentru identificarea clientului.
    •    Te asiguri ca documentatia prezentata de client si datele colectate in sistemele bancii sunt corecte si complete, conform procedurilor aplicabile
    •    Raspunzi de administrarea si remedierea erorilor sau omisiunilor identificate, purtand corespondenta cu reteaua de vanzari sau clientul.
    •    Analizezi din punct de vedere conformitate profilul clientului si obtii informatii sau documente aditionale, prin contactarea clientului.

    Si in plus, alte cateva motive pentru care sa lucrezi alaturi de noi:

    •    Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa care are un rol important in gestionarea relatiei cu clientii ING;
    •    Mediu de lucru in care este incurajata comunicarea si dezvoltarea angajatilor;
    •    Program de lucru flexibil si posibilitatea de a lucra ocazional  de acasa;
    •    Colegi veseli si ambitiosi;
    •    Pachet atractiv de beneficii.