#Wanted - Specialist Marketing & Comunicare - United Way Romania

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Raiffeisen Bank active.

Vezi toate job-urile #Wanted - Specialist Marketing & Comunicare - United Way Romania active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Marketing
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.08.2019

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    #Wanted

    Cautam un Specialist de Marketing & Comunicare care Crede si se Identifica cu misiunea United Way Romania si care si doreste sa faca parte din echipa oamenilor de bine, cu impact in comunitate.

    Pentru a putea fi de un real ajutor, tu, viitorul coleg, trebuie sa:

    - lucrezi in Marketing, Comunicare, PR sau în domenii conexe de 1-2 ani;

    - ai cunostinte avansate de utilizare a pachetului MS Office (Word, PowerPoint si Excel); a internetului, a programelor Outlooks si a altor programe conexe; cunoașterea programelor de design grafic constituie un avantaj;

    - iti placa sa lucrezi cu mass-media si sa construiesti o relatie buna cu aceasta;

    - poti lucra independent si sa dai dovada de abilitatii organizatorice, precum si de capacitatea de a prioritiza si de a respecta termenele limita;

    De asemenea, cunoasterea limbii engleze, la nivel avansat, este un "must have".

    Nu trebuie sa lipseasca Energia, Proactivitatea si Orientarea catre rezultate, atributele de baza ale membrilor echipei United Way Ro.

    Responsabilitati

    Activitatile tale vor fi complexe si pline de sens, pentru ca tu vei reprezenta United Way Romania in relatia cu publicul si cu presa.

    Totodata, vei fi responsabil cu:

    - Dezvoltarea si implementarea unui plan de comunicare si marketing care sustine strategia de Impact in Comunitate a United Way Romania;
    - Conceperea materialelor print si video, organizarea filmarilor si logisticii; scrierea, editarea si corectarea textelor;
    - Realizarea raportului anual, de newslettere, flyere, invitatii si orice alte materiale promotionale ale organizatiei, respectand identitatea de brand;
    - Organizarea evenimentelor si dezvoltarea relatiilor stranse cu presa;
    - Mentinerea la zi a website-ul si a altor platforme online;
    - Organizarea campaniilor de PR care sa sustina activitatile legate de impactul comunitar, voluntariat, strangere de fonduri, etc.;
    - Construirea si mentinerea relatiei profesionale stranse cu partenerii (agentii de publicitate, trusturi media, televiziuni, tipografii, organizatori de evenimente si altele);
    - Lucratul indeaproape cu responsabilii de Marketing si Comunicare ai fiecarei companii partenere pentru a dezvolta impreuna planuri de comunicare ce evidentiaza atat activitatea United Way, cat si pe cea a companiilor partenere.

    Daca, dupa cele citite, te consideri persoana potrivita, asteptam cv-ul.

    United Way Romania - "LIVE UNITED"

    Alte informatii

    Sanatate, Educatie, Integrare

    Doneaza, Actioneaza, Fii voluntar

    United Way România este o fundaţie românească înregistrată în iunie 2004 şi afiliată la United Way Worldwide, SUA. Este o organizaţie independentă şi condusă de voluntari locali.

    Viziune
    Viziunea UWRo este aceea a unei comunităţi prospere, capabile de a-şi susţine membrii să-şi atingă potenţialul maxim.

    Misiune
    Misiunea noastră este de a îmbunătăţi calitatea vieţii în comunitate, prin încurajarea donaţiilor individuale, corporatiste şi a voluntariatului.

    Obiective
    • Să sprijinim oferirea de servicii educaţionale, de sănătate şi de integrare persoanelor defavorizate din România pentru ca aceştia să aibă o viaţă mai bună;
    • Să implicăm un număr cât mai mare de parteneri – organizaţii, companii, instituţii şi persoane private în activităţi de responsabilitate socială, filantropie şi voluntariat;
    • Să contribuim la întărirea şi consolidarea societăţii civile din România, în special a serviciilor sociale prestate de ONG-uri;
    • Să aplicăm şi să promovăm transparenţa şi profesionalismul;
    • Să susţinem instituţiile guvernamentale în efortul lor de a construi comuniţăti prospere.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>