Key Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Active Soft Srl active.

Vezi toate job-urile Key Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Active Soft Srl
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.06.2019

    Cautam si incurajam oamenii talentati care investesc pasiune in munca pe care o fac. Cultivam ideile creative si originale. Pentru noi dezvoltarea inseamna inspiratie, efort si dedicare. Aptitudinile deosebite ale echipelor noastre dau nota distinctiva a companiei. Suntem orientati catre realizarea potentialului fiecaruia dintre colegii nostri prin activitatea pe care o sustinem.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Experienta de minim 1 an in domeniul vanzarilor directe si indirecte;
    - Persoana serioasa, cu putere de convingere, greu de descurajat;
    - Foarte bune abilitati in comunicare, sociabil, pregatit atat pentru lucru individual cat si in echipa;
    - Atitudine pozitiva, personalitate optimista si motivata;
    - Abilitati excelente de comunicare si ascultare;
    - Orientare catre client si catre rezultate;
    - Capacitate de organizare si planificare;
    - Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse;
    - Respectarea termenelor limita, disponibilitate la efort sustinut;
    - Propunerea de idei noi pentru imbunatatirea activitatii si cresterea business-ului de care te ocupi;
    - Operarea de aplicatii pe calculator (MS Office, aplicatii de tip CRM, etc);
    - Limba engleza, cel putin la nivel conversational;
    - Reusesti sa te pliezi si sa te faci placut oricarui tip de persoana cu care intri in contact;
    - Portofoliu de clienti reprezinta un avantaj;

    Responsabilitati

    O zi din viata ta in Active Soft ar arata astfel:
    - Cunosti oameni si clienti noi prin activitatile de prospectare a pietei;
    - Te ocupi de extinderea portofoliului de clienti si de cresterea cifrei de afaceri;
    - Dezvolti relații de încredere cu clientii, pentru a asigura un grad ridicat de satisfactie si o retentie cat mai indelungata a acestora;
    - Comunici cu restul echipei si o informezi despre progresele tale.
    - Prospectezi piata, prezinti, promoveazi serviciile firmei clientilor potentiali si existenti;
    - Asiguri relatia permanenta cu clientii si promovezi imaginea companiei;
    - Pastreazi relatiile cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
    - Dezvolti permanent baza de clienti existenti.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    -Bonusuri pentru performanta in vanzari;
    -Beneficiile extrasalariale: tichete de masa, prime si cadouri de sarbatori, evenimente si cadouri pentru copii;
    -Mediu de lucru prietenos, colegi isteti, talentati si veseli
    -Masaj de doua ori pe saptamana;
    -Teambuilding-uri periodice;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (151)