Inginer coordonator implementare proiecte noi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Marquardt active.

Vezi toate job-urile Inginer coordonator implementare proiecte noi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Marquardt
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 03.06.2019

    Marquardt este o companie in continua dezvoltare, atat la nivel local cat si international.
    Oferim oportunitati nelimitate pentru dezvoltarea profesionala, promovand totodata principii solide si pasiunea pentru automotive.
    Activitatea si mediul nostru de lucru sunt caracterizate prin dinamica, spirit de echipa si inovatie.
    Cautam persoane creative si motivate care sa ne ajute in modelarea viitorului.

    Te invitam sa faci parte din echipa de succes Marquardt!

    Cerinte

    • Absolvent studii superioare tehnice (electromecanica, TCM);
    • Experienta 3-5 ani in domeniul productie automotive;
    • Experienta in managementul proiectelor si in implementarea proiectelor noi;
    • Cunostinte FMEA, SAP R3, MS Office;
    • Cunostinte foarte bune de limba engleza (obligatoriu);
    • Cunostinte bune de limba germana (reprezinta un avantaj).

    Responsabilitati

    • Responsabil pentru activitatile legate de implementarea in productie a noilor proiecte, asigura transferul din faza de dezvoltare in productia de serie;
    • Reprezinta persoana de contact intre echipa de dezvoltare a produsului si productie;
    • Asigura implementarea la timp a modificarilor de produs si/sau proces;
    • Coordoneaza desfasurarea testelor de capacitate (RUN-uri);
    • Stabileste impreuna cu echipa masurile corective si urmareste aplicarea lor la timp;
    • Indica gradul de maturitate al produsului si al procesului prin intermediul indicatorilor, cum ar fi calitatea produselor, costuri aditionale.

    Alte informatii

    Descrierea companiei

    Compania Marquardt

    Istoria concernului Marquardt incepe in anul 1925 ca afacere de familie, in Rietheim-Weilheim Germania, ajungand in prezent la 13 filiale localizate pe patru continente: Europa, Africa, Asia si America.

    La nivel international, echipa Marquardt inglobeaza peste 7000 de angajati, continuand sa creasca si sa inoveze.

    In Sibiu, Marquardt si-a inceput activitatea in anul, avand in prezent cinci segmente de productie: Injectie mase plastice, Electronica, Asamblare, Vopsire industriala si Microcomutatoare.

    In anulau pus bazele Centrului de Cercetare-Dezvoltare, care are in prezent urmatoarele domenii de activitate: Dezvoltare software, Testare functionala si validare software, Proiectare mecanica, Dezvoltare hardware, Testare prototipuri.

    Produsele noastre se adreseaza in special industriei automotive, portofoliul incluzand clienti ca Mercedes-Benz, Chrysler, Porsche, Jaguar, Maserati, Volkswagen, Audi, BMW, Peugeot, Citroen, Renault, dar au aplicabilitate si in alte domenii: electrocasnice, sisteme audio, echipamente industriale.

    Cariera la Marquardt

    Aplica fara CV
    Remote