Responsabil monitorizare si supraveghere video

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Responsabil monitorizare si supraveghere video active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 04.06.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Persoana corecta,serioasa, cu simtul responsabilitatii, promta, receptiva si atenta la detalii;
    Studii medii absolvite, studii universitare reprezinta un avantaj;
    Atestat dispecer - monitorizare video - constituie avantaj.
    Experienta profesionala similara, constituie avantaj.
    Cunostinte operare PC;
    Capacitatea de a gestiona situatii dficile si de a – si pastra calmul în momente de stres;
    Abilitatea de a-si reaminti informatii ca numere, cuvinte, discutii;
    Abilitatea de a se concentra si de a nu fi distras in timpul realizarii unei sarcini de-a lungul unei perioade de timp;
    Abilitatea de a sesiza detaliile intr-un timp foarte scurt;
    Abilitatea de a constientiza daca ceva este in neregula si sesizarea problemei;
    Disponibilitate pentru program de lucru flexibil;

    Responsabilitati

    Monitorizeaza permanent spatiile din zona de responsabilitate si intervine prompt;
    Supravegheaza sistemele de alarmare impotriva efractiei, impotriva incendiilor, sistemele de alarme tehnice;
    Comunica permanent si participa la activităţi în echipă cu celelalte departamente implicate in asigurarea securitatii persoanelor si bunurilor din spatiile societatii;
    Tine evidenta tuturor evenimentelor ce prezinta importanta din punct de vedere al securitatii.
    Urmăreşte permanent informaţiile primite de la sistemele electronice de securitate, le analizează şi raportează în funcţie de tipul evenimentului, de protocolul stabilit şi in funcţie de prevederile legale în domeniu.
    Identifica activitatile de coordonare a actiunilor pentru interventie in cazul unor fapte care ar putea pune in pericol siguranta obiectivelor monitorizate, de coordonare a activitatilor pentru pastrarea securitatii in cadrul acestor obective;
    Asigurarea monitorizarii permanente a tuturor obiectivelor conectate la dispecerat, prin intermediul echipamentelor/sistemelor din dotarea dispeceratului;
    Coordonarea si monitorizarea activitatii de actiune a echipajelor mobile; Transmiterea prompta si corecta a informatiilor;
    Colaboreaza cu personalul de paza/ securitate din obiective si sefii acestora, cu echipajele mobile, precum si cu pompierii si politia, dupa caz, pentru desfasurarea activitatii de asigurare a securitatii in conditii optime si de calitate, conform procedurilor si instructiunilor de lucru, legislatiei aplicabila in vigoare si cerintelor beneficiarului;
    Este obligat sa cunoasca in permanenta consemnele la obiective si modul de actiune in cazul producerii unor evenimente deosebite;
    Utilizeaza corect si verifica starea de functionare a echipamentelor de monitorizare;
    Identifica situatiile in care sunt necesare interventiile la obiectivul monitorizat;
    Receptioneaza permanent informatiile primite in dispecerat, avand in vedere politica si procedurile de securitate stabilite;
    Raporteaza de urgenta sefului ierarhic/ coordonatorului de serviciu starile de alarma, orice alt eveniment deosebit, precum si masurile pe care le-a intreprins, si executa in continuare dispozitiile acestuia;
    Intocmeste/completeaza documente, rapoarte/ registre specifice activitatii desfasurate;
    Gestioneaza resursele materiale din dotarea postului de serviciu (dispecerat);
    Asigura informarea operativa privind ordinea si securitatea in obiective;

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Asigurare de viata prin NN asigurari;
    Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
    Posibilitatea de a dezvolta o carieră solidă în domeniu în cadrul unei echipe tinere și puternice.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,