Analist Garantii-Departament Garantii

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.03.2019

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Studii superioare (profil tehnic sau economic)
    Minim 1-4 ani experienta pe prelucrare baze de date
    Cunostinte prelucrare baze de date (in special Oracle DB – SQL)
    Cunostinte PC – avansat
    Limba engleza –mediu / avansat
    Cunostinte despre sistemele si aplicatiile banca

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Analiza portofoliului de garantii al bancii (elaborare de rapoarte)
    Suport pentru monitorizarea calitatii datelor din sistemul CMS.
    Analiza portofoliu garantii (valoarea portofoliului, grad de concentrare la nivel de tip de garantie si zona, etc);
    Monitorizarea variatiilor de valoare la nivel de portofoliu – raport periodic;.
    Elaborarea si transmiterea la RBI a rapoartelor standard solicitate prin reglementarile de grup;
    Elaborarea rapoarte de calitate cu colegii de la Data Management – asigurarea calitatii informatiilor din CMS
    Mentenanta sistemelor utilizate de dept garantii – participare la mentenanta CMS din punct de vedere business
    Participare la proiectele care implica departamentul garantii

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>