Agile Business Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Groupe Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Agile Business Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Groupe Renault Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.06.2019
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    • Cunostinte si curiozitate in domeniul digital
    • Cunostinte fundamentale metodologia Agile
    • Experienta in utilizarea Jira si Confluence
    • Experienta in utilizarea SAP
    • Abilitati de negociere
    • Abilitati de comunicare si ascultate
    • Disponibilitate de deplasare la Mioveni (2-3 zile/ saptamana)

    Responsabilitati

    • Redacteaza Users Stories cu respectarea regulilor de modelizare si integrarea constrangerilor tehnice.
    • Prioritizeaza in functie de valoare, de fezabilitate si de time to market.
    • Faciliteaza intelegerea cerintelor intre Product Owner, key users si dezvoltatori.
    • Contribuie la modelizarea Produsului.
    • Elaboreaza, formalizeaza, executa plan de teste si acompaniere a automatizarii testelor via XRAY verificand acoperirea acestora.
    • Analizeaza, sintetizeaza si reformuleaza nevoia de business.
    • Monitorizeaza utilizarea aplicatiilor: principiile, practicile via implementarii toolurilor analitice de tip PIWIC.
    • Utilizeaza tooluri, tehnici si metode pentru construirea si restituirea viziunii de ansamblu a Produsului.