Dispecer transport

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Hunedoara
  • Actualizat la: 23.04.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Experienta 2-3 ani in domeniul logistic;
    -Experienta 2-3 ani in coordonarea transporturilor;
    -Cunostinte de operare PC (Excel , Word,PowerPoint) si sisteme ERP;
    -Limba engleza– nivel mediu;
    -Permis de conducere categ: B (cat. C, C-E, E constituie un plus);
    -Atitudine pro-activa si orientata catre rezolvarea problemelor;
    -Aptitudini de comunicare, planificare si negociere.

    Beneficii:

    -Salariu atractiv;
    -Tichete de masa;
    -Bonus trimestrial;
    -Bonus anual de performanta;
    -Transport asigurat;
    -Asiguraremedicala privata;
    -Short Friday;
    -Bookster si 7card.

    Responsabilitati

    Scopul pozitiei:

    -Responsabil de organizarea eficienta a activitatii de transport, urmarind atigerea indicatorilor de performanta si respectand cerintele companiei si cerintele legale;
    -Responsabil de coordonarea, monitorizarea si supervizarea activitatii soferilor;
    -Responsabil de atingerea targetului (consum, km. planificati);
    -Verificarea curselor la plecare si sosire conform normelor interne;
    -Urmarese in timp real respectarea orelor de descarcare, incidentele semnalate de sistemul GPS;
    -Asigura planificarea masinilor si traseelor optime de deplasare;
    -Tine evidenta autorizatiilor specifice;
    -Monitorizeaza, emite şi transmite rapoarte periodice cu privire la activitatea departamentului de Transporturi.

    Alte informatii

    Program de lucru:

    L-V (in 3 schimburi):

    -Schimbul I: 07.00 – 15.00;
    -Schimbul II: 15.00 – 23.30;
    -Schimbul III: 23.00 – 07.00;

    Locatie sediu - Com. Băcia.

    Daca esti interesat de oferta noastra, nu ezita sa trimiti CV-ul tau pe email sau sa ma contactezi la nr. de tel. 0728.303.784)