Sef formatie Fabrica de biscuiti Iasi

Angajator: Velrom
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 25.03.2019

    Velrom este un important producator de panificatie, cu sediul social in Targoviste, judetul Dambovita si un punct de lucru in Iasi.
    Fabrica din Targoviste, una dintre cele mai moderne fabrici din tara, fiind si prima greenfield, este dotata cu doua linii de productie de ultima generatie si un grup de feliere si ambalare automatizat.
    Fabrica produce paine atat sub marca proprie: Boiereasca cat si sub branduri francizate: Grau intreg, Sylvester, Maya, Deplina, Secara, Alba, Neagra

    Velrom a pus in functiune in anul 2013 fabrica de biscuiti de la Iaşi. Aceasta este dotata cu linii de fabricatie noi, de ultima generatie.
    Fabrica produce biscuiti atat sub marca proprie (precum Poieni), cat si sub branduri francizate biscuiti atat sub marca proprie (precum Poieni), cat si sub branduri francizate, precum: Grau Intreg, Grand Papa, Biscuiti sarati vin alb, Biscuiti sarati vin rosu, Biscuiti populari, Crackers, Mini pretzel, Petit Beurre, Biscuiti sandwich cu crema de cacao, Biscuiti sandwich cu crema de lamaie, Biscuiti digestivi glazura cacao, Biscuiti digestivi cu scortisoara, Biscuiti digestivi clasici, Mix pretzel crackers, Mini crackers vin alb, Crackers fermentat

    La nivel national, produsele noastre sunt prezente pe piata prin intermediul mai multor canale de distributie: mari lanturi de magazine, comertul traditional, distribuitori specializati etc.
    Cu ajutorul tehnologiei si maiestriei brutarilor nostri, reusim sa oferim consumatorilor, produse de calitate, cu gust deosebit.
    Aflata intr-un proces continuu de dezvoltare şi de extindere a pietei de desfacere, compania noastra se afla in cautare de profesioniști, care sa contribuie la succesul organizatiei.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare de specialitate in industria alimentara/chimie;
    - Minimum 2 ani experienta in domeniu;
    - Disponibilitate pentru program in 3 ture;
    - Cunostinte operare PC (Word, Excel)-nivel mediu;
    - Abilitati intocmire documente de gestiune;
    - Abilitati de comunicare si coordonare echipa;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Controleaza si raspunde de activitatea de productie in tura respectiva;
    - Administreaza activitatea personalului din subordine;
    - Urmareste gestionarea materiilor prime si auxiliare, a materialelor si a utilajelor;
    - Primeste comenzile si programeaza realizarea acestora conform cerintelor;
    - Asigura desfasurarea procesului de productie in conditiile de igiena prevazute in normele sanitare in vigoare;
    - Raspunde de instruirea personalului din subordine pe linie de SSM, SU;
    - Participa la efectuarea probelor de coacere;
    - Isi insuseste instructiunile tehnologice si retetele de fabricatie pentru toate produsele, urmand a instrui personalul din subordine.

    BENEFICII OFERITE
    - decontare transport urban/extraurban (abonament/bilete)
    - abonament servicii medicale
    - tichete de masa
    - bonus de performanta

    Persoanele interesate pot depune CV-ul personal la sediul din Iasi, Calea Chisinau, Nr.33 sau, cu specificarea denumirii postului pentru care au aplicat sau pot aplica direct pe site.