Contabil cheltuieli generale

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Leroy Merlin active.

Vezi toate job-urile Contabil cheltuieli generale active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Leroy Merlin
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.05.2019
    Remote work: On-site

    Candidatul ideal

    Experiență într-o poziție similară de cel puțin 2 ani;
    Bună cunoașterea a pachetului MS Office (Excel la nivel mediu);
    Bune cunoștințe privind legislația în domeniu;
    Experiența cu sistemul Oracle Financial reprezintă un avantaj;
    Bune abilități de comunicare și relaționare;
    Spirit de inițiativă și deschidere către nou;
    Capacitate de analiză, sinteză și structurare;
    Bune abilități de organizare și atenție la detalii;
    Ușurință în stabilirea relațiilor interpersonale.

    Descrierea jobului

    Primirea, verificarea conformității și înregistrarea facturilor primite de la furnizori conform prevederilor legale în vigoare, alocarea costurilor pe centrele de cost prestabilite, comunicarea cu furnizorii și celelate departamente;
    Emiterea facturilor către clienți în sistemul contabil, conform prevederilor contractuale, comunicarea cu clienții în vederea recepționării acestora;
    Înregistrarea deconturilor de cheltuieli ale salariaților, verificarea și înregistrarea diurnelor acordate, întocmirea de rapoarte și situații specifice;
    Întocmirea înregistrărilor extraselor bancare curente, verificarea registrului de bancă, verificarea reconcilierilor bancare automate, întocmirea de situații punctuale solicitate pe disponibilități;
    Înregistrarea și evidența cheltuielilor/veniturilor înregistrate în avans;
    Întocmirea periodică a reevaluării conturilor exprimate în valută;
    Întocmirea și verificarea periodică a preliminarilor de costuri în evidența contabilă pe centrele de cost predefinite;
    Reconcilierea fișelor de cont din aria de responsabilitate;
    Participarea la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil;
    Furnizarea de rapoarte, situații, analize fiscale sau contabile la solicitarea altor departamente sau a managerului direct.

    Descrierea companiei

    Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 3 mondial în piața de bricolaj, compania LEROY MERLIN România are în prezent deschise magazine în București, Craiova, Ploiești, Brașov, Cluj-Napoca, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Suceava, Bacău, Iași, Timișoara, Oradea, urmând să deschidă și alte magazine în principalele orașe din țară. Magazinele LEROY MERLIN oferă clienților săi soluții pentru amenajarea spațiului, decorare, grădinărit, construcții, bricolaj. Astfel, visele fiecarui client se pot îndeplini grație prețurilor accesibile și diversității produselor.

    LEROY MERLIN susține platforma comunitara online FACEM-FACEM pusă la dispoziția tuturor pasionaților de bricolaj, construcții, decorațiuni și grădinărit. La Leroy Merlin reușita fiecărui membru al companiei contribuie la reușita companiei.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (77)