Key Account Executive

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PepsiCo active.

Vezi toate job-urile Key Account Executive active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: PepsiCo
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.05.2019
    Remote work: On-site

    Ideal candidate

    Cerinte:

    • Studii medii/superioare;
    • Experienta in vanzari minim 3 ani;
    • Gandire analitica si lucru cu cifre;
    • Aptitudini de negociere si comunicare;
    • Cunostinte Office (nivel mediu);
    • Orientare spre rezultate, rezolvarea problemelor;
    • Lucru in echipa;
    • Permis de conducere categoria B fara antecedente.

    Job description

    Responsabilitati:

    • Este responsabil de clientii KA pe zona desemnata, pe care ii viziteaza conform rutei stabilite;
    • Negociaza/verifica comenzile de la clientii KA si este responsabil de dimensionarea corecta a acestora, in conformitate cu stocul de marfa existent si cu VMZ (vanzarea medie zilnica);
    • Se asigura de transmiterea comenzilor in timp util pentru a evita eventuale probleme de livrare catre clienti;
    • Negociaza la nivel de magazin cu privire la comenzi si plasari suplimentare aplicand tehnicile de vanzari PepsiCo (Selling 4 Succes);
    • Implementeaza in clientii KA de care este responsabil standardele de mercantizare si planogramele stabilite de companie;
    • Asigura distributia produselor din portofoliu in piata si a noilor lansari, implementarea tuturor promotiilor de Trade Marketing;
    •Asigura penetrarea si mercantizarea produselor la raft in conformitate cu spatiul alocat contractual pe categorie de produs;
    • Intocmeste rapoarte zilnice, saptamanale si lunare referitor la activitatea sa;
    • Coordoneaza activitatea echipei de Merchandiseri de pe zona alocata.

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (93)