Senior QlikView Developer

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Altele
  • Contabilitate Finante
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.08.2019

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice.
    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    Cerinte

    Ceea ce cautam:

    Background de minimum 5-7 ani de zile in utilizarea QlikView
    Gestionare QlikSense - reprezinta avantaj
    Abilitati avansate privind administrarea, programarea si centralizarea bazelor de date
    Aptitudini de analiza si centralizare date
    Experienta in Java si tehnologii asemanatoare - reprezinta avantaj
    Cunostinte si abilitati dezvoltate in ceea ce priveste Asset Management-ul
    Background in dezvoltare rapoarte operationale si dashboard (concentrare pe business data insights)

    Responsabilitati

    Dezvolta rapoarte BI si Dashboard
    Colaboareaza cu departamentele interne
    Gestioneaza si dezvolta programul Qlikview
    Traduce si intelege nevoile de Business ale fiecarui departament si schiteaza propuneri in acest sens
    Administrarea aplicatilor inter-departamentale
    Analiza de date, raportare si modelare informatii
    Traduce solicitarile privind anumite rapoarte in documente transparente si coerente
    Se implica in proiectele pe echipa
    Contribuie prin experienta senioriala in buna gestionare a proiectelor departamentului
    Suport tehnic userilor - in functie de context