B2C Sales Promoter - Trade Marketing Nespresso

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile B2C Sales Promoter - Trade Marketing Nespresso active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.05.2019
    Remote work: On-site

    Descrierea postului

    Suntem in cautarea unui B2C Sales Promoter dedicat, flexibil si orientat catre business si client. In conformitate cu standardele de calitate Nespresso, B2C Sales Promoter-ul este responsabil pentru asigurarea satisfactiei clientilor.

    In plus, B2C Sales Promoter-ul are si sarcina de a promova brand-ul si produsele Nespresso in punctele de vanzare din magazinele de profil pentru a optimiza si valorifica vizibilitatea produselor Nespresso si a imbunatatii impactul promotiilor. B2C Sales Promoter-ul va asigura toate aceste lucruri mentinand un nivel de etica si integritate inalt, implicandu-se in cunoasterea amanuntita a clientilor si fiind in permanenta atent la toate detaliile din cadrul punctului de vanzare.

    Activitati de zi cu zi

    • Incepi ziua cu aroma Nespresso preferata
    • Vizitezi saptamanal punctele de vanzare Nespresso si administrezi relatia cu acestea precum si cu agentiile de BTL
    • O saptamana pe trimestru vei vizita principalele magazine partenere din tara
    • Sustii diverse training-uri pentru personalul de vanzari din cadrul magazinelor partenere cat si pentru cel din agentiile BTL (promoteri)
    • Urmaresti performanta promoterilor si gestionezi programul acestora
    • Urmaresti bugetul dedicat agentiilor si activitatilor de trade din magazine
    • Colectezi informatii despre vanzari, probleme intalnite, comportamentul consumatorului etc.
    • Intocmesti rapoarte lunare pentru Key Account Manageri (costuri, vanzari, rezultatele activitatilor promotionale, performanta promoterilor etc.)
    • Oferi asistenta cu privire la dezvoltarea strategiei de vanzari si te asiguri ca imaginea marcii este respectata
    • Asiguri conformitatea cu principiile si politicile de afaceri Nestlé si Nespresso, inclusiv politica comercială Nestlé, politica locala de vanzari, termenii comerciali locali, reglementarile juridice si de securitate

    Cum poti deveni de succes?

    Ai minim 3 ani experienta de vanzari (de preferinta in FMCG sau Electronice) si o buna intelegere a dinamicii pietei precum si a conceptelor de promotii, costuri si buget?

    Daca esti un iubitor de cafea premium, pasionat de ceea ce faci, motivat de provocari si ai ambitia sa progresezi in mod continuu, atunci ai toate atributele necesare pentru a fi de succes. In plus, trebuie sa pui mereu clientul pe primul loc, sa fii proactiv, sa fii atent la detalii si sa ai capacitatea de a te adapta la rapid la schimbari.

    Ar trebui, de asemenea, sa vorbesti impecabil atat limba romana, cat si limba engleza, sa stii sa faci rapoarte in Excel si sa cunosti cat mai multe tehnici de vanzari. Daca ai participat la cursuri sau traininguri de vanzari, cu siguranta vei avea un avantaj.

    Cativa indicatori de performanta

    • Valoarea vanzarilor
    • Numarul clientilor noi
    • Vizibilitatea brand-ului
    • Relevanta trainingurilor
    • Calitatea rezultatelor Mistery Shopper Offline

    Ce mai astepti?

    Daca esti interesat de aceasta oportunitate si iti doresti sa faci parte din familia Nestlé, asteptam aplicatia ta. Tot ce trebuie sa faci este sa raspunzi la intrebarile de mai jos si sa apesi Aplica acum! Evaluam toate aplicatiile in mod constant, asa ca nu ezita sa trimiti CV-ul tau cat mai repede.

    Doar candidatii potriviti vor fi contactati.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (228)