Inspector lichidator daune auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VIG Management Service active.

Vezi toate job-urile Inspector lichidator daune auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: VIG Management Service
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.03.2019

    As a pioneer in the insurance business in Central and Eastern Europe (CEE), the Vienna Insurance Group has blazed a new trail and has thus successfully positioned itself in 25 countries.

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice (de preferat: Facultatea de Transporturi);
    •Limba engleza, nivel avansat;
    •Experienta in domeniul daunelor auto externe - minim 2 ani;
    •Cunoasterea legislatiei din domeniul asigurarilor din Romania;
    •Cunoasterea prevederilor legale privind Sistemul Carte Verde;
    •Cunostinte utilizare calculator - MS Office;
    •Cunoasterea aplicatiilor informatice (Audatex, DAT) reprezinta un avantaj;
    •Permis de conducere.

    Responsabilitati

    •Instrumentarea dosarelor de dauna auto in sistemul Carte Verde si al Directivelor Eurpoene;
    •Efectueaza propuneri in vederea efectuarii platii despagubirilor;
    •Poarta corespondenta cu autoritatile locale, asiguratorii externi, unitati reparatoare si proprietarii autovehiculelor / bunurilor avariate.

    Alte informatii

    Post disponibil pentru Bucuresti.