Ofiter Suport IT HO

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.03.2019

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    Cerinte:
    Studii
    Studii universitare tehnice, economice sau experienta de munca relevanta

    Experienta relevanta
    Cel putin 1 an experienta in livrarea serviciilor IT

    Cunostinte tehnice
    Instalare, configurare, administrare OS Windows
    Backup, restore, creare imagini sisteme Windows
    Cunostinte utilizare si functionare tool-uri administrare: SCCM, Active Directory, McAfee Policy Orchestrator
    Cunostinte despre echipamente ThinClient
    Cunostinte avansate suita Microsoft Office
    Abilitati depanare hardware si software
    Cunostinte data recovery si devirusare
    Cunostinte medii retele Windows
    Limba engleza – nivel mediu

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Preia si rezolva solicitarile clientilor interni legate de instalarea si modificarea configuratiilor sistemelor informatice;
    Instaleaza/ configureaza echipamentele IT din HQ: desktop, laptop, ThinClient, tablete (2in1), periferice;
    Administreaza sistemele IT astfel incat sa functioneze in parametri optimi, inclusiv mediul virtual (VDI);
    Realizeaza clona pentru fiecare model nou de echipament: desktop/ laptop/ ThinClient/ tableta (2in1);
    Pregateste planul de testare pentru configuratiile sistemelor HW/ SW, inclusiv pe mediul virtual;
    Verifica si testeaza funcţionalitatea noilor modele de echipamente IT: desktop, laptop, ThinClient, tableta (2in1), imprimante;
    Participa in fazele de analiza, testare si implementare ale proiectelor IT;
    Implementeaza si monitorizeaza masurile de securitate impuse de Banca;
    Controleaza respectarea normei antivirus si a procedurilor aferente, actioneaza imediat pentru aplicarea masurilor urgente de protectie in caz de atac viral;
    Administreaza certificatele digitale (Western Union, CertSign, DigiSign).

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>