Analist Planificare şi Raportare Vânzări

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Planificare şi Raportare Vânzări active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 22.02.2019
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    •Studii universitare în domeniul economic, absolvite prin examen;
    •Minim 2 ani experienţă relevantă într-o poziţie similară, preferabil în cadrul unei companii multinaţionale;
    •Cunoștințe generale în domeniul pieţelor de energie;
    •Limba engleză – nivel conversational;
    •Utilizator avansat MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Outlook) şi SAP (FI, CO, IS-U).

    Responsabilitati

    •Consolidează datele reale privind vânzarea cantitativă și valorică de gaz și electricitate, în vederea raportărilor financiare;
    •Oferă suport în vederea pregătirii de analize pentru management referitoare la performanţa financiară individuală a companiilor gestionate;
    •Extrage rapoarte din sistem şi le prelucrează în vederea pregătirii evidenţelor cu privire la vânzarea cantitativă și valorică pe nivele de tensiuni (electricitate) şi pe categorii de consum (gaz), atât pe segmentele de clienţi raportate către Grup cât şi pe segmentele de clienţi utilizate intern;
    •Analizează informaţiile extrase din sistem şi sesizează eventualele erori identificate în vederea descoperirii cauzelor şi remedierii acestora;
    •Întocmește și transmite rapoartele lunare privind vânzările de gaz și electricitate către departamentele beneficiare din cadrul companiilor E.ON în România, răspunzând de corectitudinea şi consistenţa datelor furnizate;
    •Propune măsuri de optimizare/automatizare a activităţii zilnice şi oferă suport în vederea implementării acestora.

    Aplica fara CV
    Oradea, Targu Mures, Galati,