Ofiter investigatii carduri

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.03.2019

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Studii superioare finalizate;
    Minim 3 ani experienta in domeniul bancar;
    Cunostinte PC: ICBS, Microsoft Office, CMS, Citrix, ARKSIS, regulamente Visa si MasterCard si reglementari nationale privind platile prin carduri;
    Limba engleza – nivel avansat;
    Competente comportamentale: Integritate, abilitati de colaborare, capacitatea de invatare, orientarea catre rezultate.

    Responsabilitati

    Monitorizeaza si investigheaza autorizarile si tranzactiile efectuate cu carduri emise de Raiffeisen Bank;
    Monitorizeaza si investigheaza autorizarile si tranzactiile efectuate la comercianti acceptatori si ATM-uri din portofoliul Raiffeisen;
    Verifica si aproba/respinge cererile de aderare a comerciantilor la sistemul de acceptare la plata a cardurilor si monitorizeaza respectarea de catre comercianti a prevederilor contractuale privind derularea activitatii de acceptare la plata a cardurilor;
    Investigheaza tranzactiile contestate de catre titularii de card Raiffeisen si initiaza procedurile de solutionare a disputelor interbancare, urmarind rezolvarea acestora in favoarea clientilor Raiffeisen Bank si in concordanta cu reglementarile internationale in domeniu;
    Monitorizarea activitatii cu carduri in scopul prevenirii si combaterii fraudelor;
    Solutionarea refuzurilor la plata si a plangerilor clientilor.
    Investigheaza tranzactiile derulate in reteaua de ATM-uri si comercianti Raiffeisen, disputate de catre bancile emitente ale cardurilor si initiaza procedurile de solutionare a disputelor interbancare, urmarind rezolvarea acestora in favoarea Raiffeisen Bank/comerciantilor acceptatori din portofoliul Raiffeisen si in concordanta cu reglementarile internationale in domeniu.

    aiffeisen Bank aduce in Romania traditia bancara de peste 130 de ani a grupului austriac Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, bazata pe accesibilitate, eficienta si incredere.

    Istoricul si experienta grupului, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin in afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui aspiratiile in realitate. Daca esti orientat spre solutii, responsabil si pui pasiune in ceea ce faci, poti reusi impreuna cu o echipa profesionista in care meritele iti vor fi recunoscute.

    Asuma-ti responsabilitatea dezvoltarii propriei cariere, solutia iti apartine!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>