Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nexus Electronics active.

Vezi toate job-urile Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Nexus Electronics
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.04.2019
    Remote work: On-site

    De ce sa lucrati la Nexus Electronics?

    Nexus Electronics dezvolta solutii software performante, care reusesc sa imbunatateasca semnificativ modul de lucru in companiile in care sunt implementate. Pentru a ne desfasura activitatea cat mai eficient, am organizat o echipa competitiva si dinamica, care va va ajuta sa evoluati profesional si sa va descoperiti talentele sau abilitatile ascunse.

    In plus, incercam sa cream o atmosfera cat mai antrenanta si distractiva si cautam sa integram oamenii cei mai potriviti culturii noastre organizationale.

    Responsabilitati:

    • crearea, gestionarea si actualizarea in permanenta continutului digital pentru toate website-urile companiei si a canalelor de Youtube

    • planificarea si realizarea de campanii de newsletter pe platforma online

    • analiza site-urilor de brand proprii comparativ cu cele concurente, pentru identificarea punctelor slabe si forte

    Cerinte:

    • pasionat de tehnologie / autodidact / la curent cu noutatile din domeniul IT / Telecomunicatii

    • cunostiinte medii de editare si creare video youtube

    • experienta ca si copywriter (content writing)

    • abilitati foarte bune de comunicare si analiza in limba romana si engleza

    • cunostinte de design, folosirea programelor Photosop, Illustrator constituie avantaj

    • competente foarte bune de lucru online (rapiditate in cautare, editare primara de text/imagini, operare cu softuri/aplicatii noi)

    Alege sa faci urmatorul pas cu noi, mai jos poti regasi motivele pentru care angajatii nostri iubesc Nexus!

    • Asigurare medicala

    • Dezvoltare profesionala

    • Abilitatea de a creste in cadrul industriei tehnologice (IT)

    • Acces la biblioteca interna

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (125)