Junior Product Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LASTING System active.

Vezi toate job-urile Junior Product Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: LASTING System
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.03.2019
    Scurta descriere a companiei

    LASTING Group
    LASTING represents a group of companies with three major business directions: IT distribution, software development and IT solutions (in Timisoara and Bucharest).

    LASTING System (DISTRIBUTION)
    The Distribution department, is today one of the most important players on the Romanian IT distribution market.

    The most significant reprezented brands are: Dataram, Dell, D-LINK, EIZO, Eaton Fujitsu, MemorySolution, NEC, Optoma, Sophos, Polycom, Rimage, TandbergDATA, Targus, Synology; for many of those brands, LASTING is the sole reprezentative on the Romanian market.

    Cerinte

    -Studii superioare în curs sau finalizate;
    -Limba engleză - nivel avansat;
    -Cunoştinţe practice de Office (Word, Excel);
    -Cunoştinţe de hardware (componente, rolul lor, periferice);
    -Persoană organizată şi proactivă.

    Responsabilitati

    -Cunoaste bine produsele din portofoliu, caracteristici, game, diferentiatori si produse similare de la branduri concurente;
    -Întreține și actualizeaza săptămânal lista de produse din oferta LASTING;
    -Întreține baza de date cu produse din platforma e-shop;
    -Monitorizează prețurile din piață și face propuneri managerului de produs;
    -Se ocupă de înregistrarea în CRM a oportunităților venite din partea echipei de vânzări;
    -Se ocupă de configurarea produselor din portofoliu în tool-urile disponibile la solicitarea echipei de vânzări sau a managerului;
    -Are in urmarire in mod proactiv procesul de extindere a garantiei produselor comercializate folosind tool-urile puse la dispozitie;
    -Gestioneaza partea de ofertare a pieselor de schimb.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (131)