Junior PR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile StarTech Team active.

Vezi toate job-urile Junior PR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: StarTech Team
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.03.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Atitudine pozitivă și multă pasiune pentru comunicare și PR;
    • Minimum 1 an de experiență în relații publice;
    • Abilități foarte bune de comunicare scrisă și vorbită în română și în engleză;
    • Capacitatea de a comunica cu ușurință cu partenerii și colaboratorii companiei;
    • Capacitate de focusare pe detalii;
    • Disponibilitate de învățare continuă și într-un timp scurt;
    • Proactivitate în dezvoltarea de noi proiecte sau în optimizarea proiectelor și proceselor de lucru curente;
    • Cunoștinte minime privind comunicarea în mediul online și marketing digital (Facebook, Instagram, LinkedIN, Google Ads);
    • Capacitate de organizare;
    • Abilități de lucru în echipă;
    • Utilizare bună a pachetului Microsoft Office.

    Responsabilitati

    • Inițierea materialelor de presă (comunicate de presă, newslettere) care să contribuie la menținerea și consolidarea relației cu clienții și partenerii companiei;
    • Organizarea de evenimente în colaborare cu celelalte departamente;
    • Realizarea fotografiilor în timpul evenimentelor;
    • Livrarea de trainguri ocazionale pentru clienții companiei;
    • Monitorizarea și analiza prezenței în presă sau pe diferite canale de Social Media ale partenerilor din portofoliul companiei;
    • Realizarea sarcinilor administrative aferente activității de PR:
    • Redactarea de articole pentru blogul StarTech Team;
    • Dezvoltarea materialelor de marketing și contactarea furnizorilor (broșuri, agende, tricouri, echipamente etc.).

    Cu o experiență de peste 17 ani, StarTech Team este una din companiile de top ce oferă servicii de externalizare IT și suport IT proactiv pentru peste 500 de clienți, companii de diferite mărimi. StarTech Team oferă clienților săi instrumente moderne de management IT și cu ajutorul specialiștilor noștri IT, certificați internațional, contribuim zilnic la atingerea obiectivelor clientilor nostri si le oferim solutii personalizate pentru performantă si dezvoltare continua.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (5)