PPC Specialist @UNIVERSUM Events

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Universum Events active.

Vezi toate job-urile PPC Specialist @UNIVERSUM Events active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Universum Events
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.01.2020

    Daca inca nu ai apucat sa ne cunosti, noi suntem Universum Events, cea mai mare companie organizatoare evenimente business si corporate din Romania. Activam cu pasiune si profesionalism in aceasta industrie de peste 15 ani, creand concepte unice si inovative pentru clientii nostri.

    Cerinte

    Candidatul ideal cumulează următoarele calități:
    • Are 0-6 luni experiență în implementare campanii Facebook si Google;
    • Are cei 4P: proactivitate, profesionalism, pasiune și perseverență;
    • Are o gândire analitică, dar este și creativ;
    • Vorbește/scrie în engleză la un nivel avansat;
    • Se adaptează ușor contextelor și îi plac evenimentele.

    Responsabilitati

    Responsabilitățile principale sunt:
    • Stabilește împreună cu managerul direct KPI-uri pentru a genera un ROI pozitiv (CPA/CPC/CRO/CPL);
    • Implementeaza campanii de performance marketing cu ajutorul managerului direct (Google Ads, FacebookAds)
    • Testează și analizează constant modalități pentru a crește performanța campaniilor prin rapoarte si diverse tool-uri (ex: Analytics);
    • Estimează și optimizează bugetele campaniilor;
    • Monitorizează performanța campaniilor si raportează rezultatele către Project Managers;

    Alte informatii

    La ce să te aștepți?
    • Echipa cool unde nu o să te plictisești și unde te vei simți ca într-o familie;
    • In primele 6 luni vei avea alaturi managerul direct pentru a te sprijini si invata tot ceea ce trebuie sa stii;
    • Multe provocări profesionale care vor ajuta în dezvoltarea ta;
    • Vei lucra pe proiecte mari, care urmăresc să aducă trendurile din tehnologie în atenția participanților pentru a afla mai multe despre modul în care acestea ne influențează viața și business-ul.

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (56)