Customer Data & CMS Specialist

This job is no longer active!

View all jobs Coca-Cola HBC Romania active

View all jobs Customer Data & CMS Specialist active on Hipo.ro

View all jobs Sales active on Hipo.ro

Employer: Coca-Cola HBC Romania
Domain:
  • Sales
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 15.03.2019
    Remote work: On-site

    Responsabilitati:

    • Pregateste fisierele template SAP "Customer Master Data" si "Product Listings" pentru modificarile solicitate de departamentul comercial in conformitate cu standardele Central Master Data in SLA agreat;

    • Trimite cererile in formatul SAP la BSO si se asigura ca sunt rezolvate in SLA agreat. Este punctul de legatura in departamentul comercial si echipe centrala BSO Master Data;

    • Furnizeaza rapoarte privind datele clientilor la cererea departamentului vinzari;

    • Ofera suport departamentului vinzari in procesul periodic de actualizare a starii clientilor (blocare, supresare, activare) in functie de criteriile stabilite;

    • Urmeaza strict procedurile de actualizare ale datelor clientilor in conformitate cu standardele companiei;

    • Mentine baza de date cu informatiile calculate automat (derivation table) in cazul modificarilor. Comunica si colaboreaza cu echipa tehnica (BSS) si echipa centrala BSO Master Data pentru implementarea automatizarilor;

    • Participa activ in testarea si validarea noilor versiuni SAP/BPM pentru procesele de Customer Master Data oferind feedback echipei tehnice in conformitate cu procedurile existente.

    Cerinte:

    • Studii superioare sau in curs;

    • Engleza - nivel avansat;

    • Experinta in analiza si raportare;

    • Computer (MS Office & SAP) – avansat;

    • Minim 12 luni experienta pe pozitia actuala;

    • Atentie la detalii;

    • Munca in echipa;

    • Comunicare si ascultare;

    • Orientare spre rezultate;

    • Organizare si planificare;

    • Centralizare informatii;

    • Analiza date - nivel avansat;

    • Cunostinte de baza in domeniul financiar.

    Aplica fara CV
    7000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Job national

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (121)