Inginer CNC

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 08.02.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - Studii superioare cu profil tehnic: Inginerie Mecanica sau Automatica;
    - Cunostiinte desen tehnic 2D si proiectare 3D;
    - Cunostiinte de limba engleza, limba franceza reprezinta un avantaj;
    - Minimum 1 an experienta in domeniu;
    - Experienta de lucru cu indicatori KPI ( volum,rebut, eficienta).

    Responsabilitati

    - Raspunde de monitorizarea tuturor activitatilor derulate in cadrul atelierului Uzinare si de respectarea termenelor;
    - Coordoneaza personalul angajat din cadrul ateleriului Uzinare;
    - Planifica si organizeaza departamentu;
    - Initiaza masuri pentru executia si finalizarea semifabricatelor in termenele stabilite;
    - Urmareste pregatirea materialelor/semifabricatelor necesare pentru fiecare proiect;
    - Asigurarea functionarii masinilor CNC;
    - Cunostinte de programare a masinilor CNC , stabilirea originii coordonatelor, regla statica a sculelor si montarea dispozitivelor de fixare si controlul pieselor executate;
    -Lucreaza impreuna cu echipa sa la proces, calitate, mentenanta si metode, pentru atingerea obiectivelor si a indicatorlor de performanta.

    Alte informatii

    Beneficii:

    -Salariu atractiv
    -Bonuri de masa;
    -Asigurare privata de sanatate;
    -Transport decontat;
    -Diverse prime de productie, de performanta individuala, prime de sarbatori si de concediu;
    -Al-13-lea salariu;
    -Spor de fidelitate in functie de vechime in cadrul companiei.
    Pentru mai multe detalii va rugam sa sunati la numarul de telefon: 0731 520 741