Contabil (2-3 ani experienta)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Signal Iduna active.

Vezi toate job-urile Contabil (2-3 ani experienta) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Signal Iduna
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.03.2019

    SIGNAL IDUNA Group is one of the largest financial groups in Germany. Founded over 110 years ago, SIGNAL IDUNA Group has earned an excellent reputation as a strong and reliable provider of insurance and financial services, offering a wide range of solutions (insurance, banking and investment) to individual and corporate clients.

    SIGNAL IDUNA is currently present in the insurance markets of Germany, Poland, Hungary and Romania.
    SIGNAL IDUNA Romania started its operations in 2008. The company's portfolio includes private health insurance for individuals and companies, life insurance, accident insurance. Starting 2022, the company is offering a full range of general insurances for both individuals and companies through its subsidiary, SIGNAL IDUNA ASIGURARI.

    In the SIGNAL IDUNA team, we associate ourselves with innovation. Trust is the value without which we couldn't achieve our goals. Commitment is what determines us to take responsibility for our decisions and work. Through
    the openness we show, we always ask for and offer feedback, seeking to constructively address the diversity of opinions. In addition to all the above, you must know that our humor is contagious. We encourage diversity and
    out-of-the-box thinking! Join us now to learn and grow!

    Cerinte

    Pentru a te alătura echipei noastre, ne-ar placea să ai:
    Studii Superioare - Contabilitate;
    2-3 ani experienta pe un rol similar;
    Cunostinte la nivel mediu de limba Engleza.
    Cunostinte de operare PC, de folosire a pachetului Microsoft Office si cunostinte generale de operare soft-uri contabile;
    Spirit de observatie, atentie pentru detalii si abilitati de rezolvare a problemelor;
    Spirit de echipa si proactivitate, bune abilitati de comunicare;
    Punctualitate, responsabilitate şi seriozitate.

    Responsabilitati

    Odată alaturat(ă) echipei noastre, te vei ocupa de:
    Înregistrarea contabilă a operaţiunilor efectuate în numerar şi prin transfer bancar;
    Verificarea şi inregistrarea cheltuielilor de deplasare si a facturilor;
    Gestionarea documentelor cu regim special (chitanţe, facturi, etc.);
    Implicarea in pregatirea raportarilor catre ASF;
    Asigurarea unei evidenţe complete şi clare a documentelor primare;
    Operarea in sistemele de contabilitate ale Companiei;
    Efectuarea de plati utilizand sistemele de plati electronice ale Companiei;
    Efectuarea activităților de raportare;
    Informarea constantă cu privire la modificările din legislaţia contabilă / financiară / fiscală ca şi ale mediului de afaceri.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (301)