RobCAD Simulation Engineer

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.02.2019

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    - Minima experienta in programul de simulare celule robotice RobCAD
    - Cunostinte de desen tehnic si o buna vedere in spatiu
    - Gandire analitica si atentie la detalii
    - Cunoasterea unui alt soft de proiectare (CATIA, Inventor, SolidWorks, AutoCAD) reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    - Simuleaza in RobCAD traiectoria utilajelor, robotilor si a clestilor de sudura, tinand cont de dispozitive, de postul de lucru al operatorilor, de miscarile conforme cu care se intersecteaza etc.
    - Defineste procesul si implementarea acestuia in zona alocata
    - Responsabil pentru validarea instrumentelor, simularea, verificarea sudurii in caroserie si pe liniile de asamblare
    - Interfata cu departamentul de Proiectare cu privre la roboti si alte echipamente dinamice

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial motivant
    Mediu de lucru international
    Echipa tanara in continua dezvoltare