ECONOMIST CASIERIE

Angajator: REWE Romania - Penny Market
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 18.02.2019

    PENNY Market este conceptul de succes al grupului german REWE și unul dintre cei mai activi retaileri din România. Prezent pe piața locală din anul 2005, PENNY Market operează cu peste 225 de magazine și se află în continua expansiune, având in prezent peste 4.000 de angajați.

    Vrei sa iti incepi o cariera de succes alaturi de noi? Te intampinam cu o atmosfera prietenoasa, o echipa de incredere si oportunitati reale de dezvoltare profesionala. Suntem pasionati de ceea ce facem, actionam sustenabil, mereu atenti la nevoile angajatilor, mediului si comunitatii. Daca ai o atitudine proactiva, esti comunicativ si iti doresti un loc de munca stabil, alatura-te echipei noastre!

    Pachetul tau de beneficii include:

     Salariu atractiv plus bonus de performanta;
     Bonus de loialitate;
     Asigurare medicală privată;
     Tichete de masa;
     Tichete cadou cu ocazia sărbătorilor de Paște și Crăciun;
     Zile suplimentare pentru concediu de odihnă;
     Training pentru dezvoltare profesională.

    Ti se potriveste?
    Acceseaza www.penny.ro, sectiunea Cariere sau solicita informatii direct in magazin.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Absolvent al unei facultati economice (Contabilitate ar fi un avantaj);
    Cunoasterea limbii engleze : mediu/avansat (limba germana constituie un avantaj);
    Cunostinte avansate de MS Office (Excel-ul constituie un avantaj);
    Initiativa, implicare in luarea si aplicarea deciziilor, asumarea responsabilitatii;
    Abilitati de organizare, comunicare si orientare catre solutii;
    Capacitate ridicata de analiza si sinteza;
    Rezistenta la stres;
    Disciplina si rigurozitate;

    Responsabilitati

    Asigura introducerea zilnica in softul de casierie a operatiunilor de incasari si plati si valideaza datele existente;
    Verificarea zilnica a operatiunilor din registrul de casa;
    Verifica existenta si corectitudinea situatiei minusurilor si plusurilor casierilor;
    Verifica concordanta dintre situatia scriptica si faptica privind toate modalitatile de incasare (card, cash, tichete,
    vouchere etc.);
    Reconciliaza lunar cifra de afaceri inregistrata de magazinele arondate;
    Inregistreaza facturile de vanzare marfa emise de filiala si achitate prin virament bancar;
    Verifica si inregistreaza in sistem deconturile aferente avansurilor spre decontare acordate in baza documentelor
    justificative primite;
    Participa la activitatile de audit intern/extern, controale diverse autoritati si intocmeste rapoartele solicitate ;
    Asigura arhivarea lunara a documentatiei gestionate;
    Indeplineste orice alte sarcini si responsabilitati stabilite de catre superiorul ierarhic.

    Alte informatii

    Pachetul tău de beneficii include:
    Asigurare medicală privată;
    Masa de prânz asigurată;
    Transport asigurat;
    Posibilități multiple de învățare și dezvoltare în cadrul companiei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre REWE Romania - Penny Market. Consultati Politica de procesare a datelor personale a REWE Romania - Penny Market >>