Contabil materii prime - SAP MM

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Contabil materii prime - SAP MM active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.04.2019

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Absolvent de studii superioare economice
    Experiență în domeniul contabil de minim 2 ani cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile
    Spirit de initiativă și deschidere către nou
    Abilități de comunicare și relaționare
    Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii
    Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare
    Proactivitate și responsabilitate profesională
    Cunostinte medii SAP
    Cunoaștere foarte bună a pachetului MS Office, în special Excel la nivel mediu-avansat
    Cunoștințe limba engleză mediu

    Responsabilitati

    Inregistreaza si urmareste facturile de materiile prime
    Inregistreaza receptiile de marfa din import
    Intretine baza de date in modulul SAP MM
    Verifica inregistrarea productiei companiei
    Verifica soldurile furnizorilor de materii prime din cadrul companiei
    Verifica conturile tehnice din SAP MM la sfirsitul lunii
    Inregistreaza iesirea din gestiune a rebuturilor
    Urmareste reglarea stocului scriptic cu cel faptic in cazul unor diferente datorate unor erori de inregistrare
    Verifica toate facturile de materii prime sa fie intocmite conform legii
    Inregistreaza facturile de transport din modulul de Freight controlling

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (175)