Senior Recruiter with German in Alba Iulia

Angajator: Silverhand
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Media - Jurnalism
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Aiud
  • Alba Iulia
  • Sebes
  • Actualizat la: 16.02.2019

    SILVERHAND este o agenție de recrutare, cu sedii în mai multe țări din Europa de est. . Primul birou de recrutare din România a fost deschis în anul 2014 și se află în Timișoara, primul oraș liber al țării noastre. Ulterior, am deschis un sediu nou la Craiova. Vom fi prezenți în curând și în alte orașe ale României.

    Cerinte

    - cunoștințe de limba germană (de la B1) și engleză (B2)
    - studii superioare (în curs sau finalizate) - de preferat în domeniul resurselor umane, psihologie sau marketing
    - experiența nu este obligatorie, dar constituie un avantaj
    - cunoașterea pachetului MS Office
    - persoană dinamică, cu aspirații, dornică să învețe și să progreseze
    - capacitate de lucru în echipă

    Responsabilitati

    Ce presupune postul de Asistent Recrutare în cadrul companiei noastre?

    - contactarea posibililor candidați
    - folosirea sistemelor de gestiune CRM
    - intervievarea telefonică a candidaților care îndeplinesc criteriile angajatorului
    - recepționarea apelurilor telefonice

    Alte informatii

    Beneficii/Ce oferim:

    - training intern și exerciții de comunicare B2C și B2B
    - mediu de lucru plăcut
    - posibilități reale de promovare internă
    - telefon și laptop de serviciu
    - asigurare privată de sănătate
    - locație centrală, zona Bălcescu
    - pachet salarial motivant, tichete de masă, bonusuri de sărbători
    - mediu de lucru plăcut, echipă tânără
    - programe de dezvoltare personală și a carierei
    - bonusuri în funcție de performanță