Corporate Sales Manager, pentru Leader Team Broker

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile WEDOHR active.

Vezi toate job-urile Corporate Sales Manager, pentru Leader Team Broker active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: WEDOHR
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.03.2019

    WeDoHR team, with more than 15 years of experience in the field of Human Resources, provides complete, professional and dedicated services to the specific needs of our clients in the field of human resources management.
    The role of WEDOHR as a provider of recruitment services for our clients is to enable partners to focus on business development and take on the role of identifying and attracting the most suitable candidates for partner organisations.

    Cerinte

    • Experienta anterioara in domeniul vanzarilor B2B de minim 3 ani;
    • Experienta in asigurari reprezinta un avantaj;
    • Persoana deschisa, cu abilitati de comunicare si vanzare;
    • Persoana perseverenta, tenace si ambitioasa;
    • Studii superioare in domeniul economic;
    • Cunostinte temeinice de Microsoft Office.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI:
    • Promoveaza toate formele de asigurari ale companiilor cu care Leader Team are contract incheiat, urmarind dezvoltarea protofoliului de asigurari prin atragerea de clienti, analiza solicitarilor si redactarea ofertelor, negocieri cu clientii, acceptarea conditiilor speciale de asigurare, incheierea contractelor de asigurare si derularea acestora;
    • Prospectarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi clienti si pentru cresterea cotei de piata a serviciilor si produselor companiei;
    • Acorda consultanta clientilor pentru stabilirea conditiilor de asigurare si incheierea politelor de asigurare;
    • Realizeaza activitatea de reinnoire a politelor de asigurare, de incasare a primelor de asigurare aferente politelor incheiate;
    • Mentinerea relatiei cu clientii din portofoliu si oferirea de suport;
    • Participarea la evenimente si atragerea de noi clienti.

    Leader Team Broker de Asigurare, parte din grupul international Londongate, este o companie de top de consultanta si brokeraj in asigurari, orientata catre segmentul de corporate si IMM. Cu o experienta de peste 10 ani pe piata din Romania, Leader Team Broker de Asigurare este una dintre companiile lider în domeniul asigurărilor de nisa.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (328)