Contabil Senior

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.02.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group, recruteaza persoane pentru postul de Contabil Senior, pentru una dintre cele mai mari companii multinationale care activeaza in sectorul retail / home&deco.

    Cerinte:

    - Absolvent de studii superioare economice (finante - contabilitate);
    - Experienta 3-5 ani;
    - Cunoştinţe bune de operare PC (Word, Excel)
    - Persoană comunicativă, organizată şi atentă la detalii
    - Limba engleza nivel avansat;

    Responsabilitati

    - Inregistreaza operatiuni contabile in sistemul de gestiune (clienti, furnizori, trezorerie, etc), analiza conturilor, verificarea datelor contabile cu evidentele operationale;
    - Executa reconcilierea si inchiderea conturilor;
    - Efectuarea de plati catre furnizori;
    - Asista contabilul sef in pregatirea declaratiilor fiscale obligatorii;
    - Participa la pregatirea analizelor financiare cerute de raportarea catre grup, la intocmirea de bugete, estimari de cash-flow;
    - Participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii.

    Alte informatii

    Veti beneficia de:

    - Contract pe perioada nedeterminata;
    - Program in regim office;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare medicala;
    - Mediu de lucru profesionist si dinamic