Voluntar Fundraising&Evenimente sportive

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Padurea Copiilor active.

Vezi toate job-urile Voluntar Fundraising&Evenimente sportive active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: Padurea Copiilor
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.05.2019

    Asociația Pădurea Copiilor s-a născut din nevoia de a (re)aduce pădurea în inima comunităților din sudul țării. Refacerea Codrilor Vlăsiei și dezvoltarea zonelor sărace se poate face terraformând comunități, transformând terenurile agricole degradate și oamenii într-un întreg sinergic și armonios.

    În 2017, domeniile noastre de implicare au oferit soluții prin împădurire, dezvoltare comunitară, voluntariat, educație, eco-inovație și sport.

    Cerinte

    Ce profil căutăm ?

    Student/Masterand
    Dorința de dezvoltare în domeniul fundraising
    Dorința de a învăța lucruri noi și de a se implica în proiecte de mediu
    Disponibilitate de timp(aprox. 10h/săptămână)
    Continuitate minim 6 luni

    Responsabilitati

    Vei lucra împreuna cu echipa Pădurea Copiilor la realizarea si implementarea evenimentelor de fundraising. Unele evenimente implică muncă pe teren în weekend.
    Vei ține legătura cu fundraiserii și donatorii organizației.
    Vei dezvoltă strategii de fundraising.

    Alte informatii

    Ce îți oferim ?

    Mediu de lucru prietenos.
    Posibilitatea de a-ți începe o carieră în domeniul fundraising
    Oportunități de dezvoltare personală si profesională
    Dezvoltarea competențelor precum comunicarea orala și scrisă, abilitățile organizatorice, managementul de proiect și solutionarea problemelor în timp real
    Networking cu persoane din domeniu.
    Vei interactiona cu un numar mare de oameni;
    Posibilitatea de a-ți echivala practica de la facultate.
    Training în domeniul fundraising

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    4500 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    3000 - 3700 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (5)