Warehouse Manager

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.02.2019

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice, atât în țară cât și în străinătate.

    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2018-2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    www.sameday.ro

    Cerinte

    Disponibil la program in ture
    Permis de conducere (categoria B)
    Dispus sa lucreze in Chiajna, judetul Ilfov
    Experienta in coordonarea personalului dintr-un depozit de peste 5000-6000 de m patrati cel putin (in domeniul curieratului/distributiei - de preferat)
    Capacitate de management al echipei
    Experienta in gestionarea a peste 80-100 de persoane (pickeri, incarcatori-descarcatori, stivuitoristi, operatori date, sefi de tura etc.)
    hotarat, adaptabil, putere de coordonare, organizare si indrumare
    Obisnuit cu proiecte pe termen lung si ce implica dezvoltare organizationala
    Minimum 2-4 ani experienta pe un post similar (director adjunct depozit/coordonator-manager depozit/sef depozit etc.)

    Responsabilitati

    Organizarea echipei din cadrul depozitului
    Propuneri de imbunatatire ale fluxului de lucru
    Monitorizarea activitatilor operationale
    Coordonarea si indrumarea personalului in privinta desfasurarii obiectivelor zilnice
    Realizeaza centralizari de informatii, date, fisiere etc.
    Raporteaza managerului depozitului
    Participa la sedintele periodice
    Sesizeaza neconcordante in cadrul activitatilor zilnice ale depozitului si le discuta cu managerul direct
    Se implica activ in solutionarea task-urilor ce necesita atentie suplimentare
    Instruieste personalul in functie de context