Junior Supplier Quality Assurance Engineer

Angajator: Frigoglass
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.02.2019

    Frigoglass is a strategic partner to beverage brands throughout the world. We are the global leader in the Ice Cold Merchandisers (ICM) market and the principal supplier of glass packaging in the high growth markets of West Africa. Frigoglass has long-standing relationships with blue chip customers in the soft drinks and beverage industries. Our bespoke Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) enhance our customers’ beverage branding and trigger immediate beverage consumption. At the same time, our leading innovations in the field of green refrigeration enable our customers to meet their ambitious sustainability and carbon emissions reduction targets.

    Cerinte

    Studii superioare profil tehnic;
    Limba engleza nivel avansat;
    Cunostinte despre calitatea si imbunatatirea proceselor furnizorilor;
    Minim 1 ani experienta in domeniul asigurarii si controlului calitatii furnizori, preferabil intr-o companie multinationala cu profil de productie;
    Cunostinte operare calculator (Microsoft Office);
    Citirea si interpretarea desenelor tehnice si a diagramelor electrice.

    Responsabilitati

    Coordonarea activitatii echipei de Inspectori Asigurarea calitatii Incoming (comunicari, alocari de sarcini, sedinte, etc);
    Se asigura zilnic ca materialele care intra in companie sunt verificate si marcate corespunzator, respectiv ca materialele neconforme sunt blocate pentru evitarea folosirii acestora in productie;
    Intocmeste si distribuie rapoartele de neconformitate furnizorilor solicitand plan de actiuni corective si urmarind inchiderea reclamatiilor;
    Urmareste toate costurile legate de materiale neconforme și se asigura că sunt re-facturate către furnizori;
    Efectueaza audituri la furnizori;
    Identifica si initiaza programme de imbunatatire a calitatii furnizorilor;
    Gestioneaza evaluarea si aprobarea materialelor cooperand indeaproape cu departamentul de support tehnic;
    Evalueaza performanta furnizorilor;
    Responsabil de alocarea resurselor umane in conformitate cu planul anual de afaceri, precum si de evaluarea Inspectorilor Asigurarea Calitatii;
    Initiaza implementarea unor planuri de instruiri pentru membrii departamentului pentru dezvoltarea si difuzarea cunostintelor tehnice.

    Alte informatii

    Oferim:

    Mediu de lucru tanar si dinamic;
    Pachet salarial competitv, care include programe de sanatate si wellness;
    Oportunitati de dezvoltare profesionala;
    Stabilitate;
    Mediu de lucru national.