Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.02.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Account Manager, pentru una dintre cele mai importante companii producatoare de unelte pentru constructii, din Romania.

    Cerinte:
    - Studii medii/superioare (domeniul tehnic, constructii)
    - Experienta profesionala: minim 1 an pe un post similar
    - Abilitati de vanzare directa si negociere;
    - Excelente abilitati de utilizare a MS Office;
    - Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) nivel avansat.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    Responsabilitati:
    - Vanzari zilnice si consiliere a clientilor.
    - Realizarea planului lunar si anual de vanzari.
    - Responsabil cu incasarea contravalorii facturilor emise clientilor din zona sa.
    - Construirea unei relatii stabile cu clientii existenti, astfel incat sa asigure fidelizarea acestora.
    - Atragerea permanenta de noi clienti cu scopul de a extinde zona noastra de acoperire geografica si pentrarea pietei cu produse si servicii competitive.
    - Contactarea clientilor direct pe santier, efectuarea de demonstratii cu produse din portofoliu.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial, compus din parte fixa + bonus lunar
    - Bonuri de masa
    - Instrumente de lucru: autoturism de serviciu, laptop, telefon, device-uri;
    - Program de lucru office: L-V
    - Contract pe perioada nedeterminata
    - Pregatire sistematica si oportunitatea de a te dezvolta profesional