specialist operatiuni import

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UNIOR TEPID active.

Vezi toate job-urile specialist operatiuni import active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Angajator: UNIOR TEPID
Domeniu:
  • Import-Export
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 21.10.2020

    Membru fondator al Centrului Național de Scule și leader pe piața sculelor industriale de mană, Unior Tepid este cel mai complex program din domeniu, care reunește peste 50 de branduri internaționale.

    Cerinte

    Nivelul de studii: superioare, obligatoriu TEHNICE
    Calificări/specializări necesare:
    - Cunostinte aprofundate a operatiunilor de import-export
    - Cunoaştere limba străina: limba engleză, obligatoriu nivel AVANSAT (scris si vorbit); constituie un avantaj cunoasterea altor limbi straine la nivel AVANSAT
    Experienţa de lucru MINIMA in operatiuni de IMPORT: 2 ani

    Responsabilitati

    -prospectare furnizori/clienti
    -intocmeste corespondenta cu furnizorii/clientii externi,
    - Lanseaza comenzile catre furnizorii externi, dupa aprobarea lor de catre administratorul societatii
    - Negociaza sub directa indrumare a administratorului societatii conditiile comerciale speciale pentru fiecare comanda in parte
    - Raspunde de verificarea documentelor de marfa primite si le urmareste pe circuit, asigura respectarea conditiilor de plata negociate (avans, acreditiv documentar), pana la finalizarea importului propriu-zis
    - Efectueaza formalitatile vamale de import, dupa caz, impreuna cu comisionarul vamal
    - Primeşte si verifica documentele comerciale de insotire a marfii, inclusiv facturile comerciale, de la furnizorii externi
    - Monitorizeaza stocul de produse de la furnizorii externi, in vederea lansarii comenzii externe optime
    - Deruleaza operatiunile de import

    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (16)