Specialist Payroll

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile StarTech Team active.

Vezi toate job-urile Specialist Payroll active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: StarTech Team
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.02.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Pune rezultatul obtinut inaintea scuzelor;

    Nu asteapta sa ii spuna altcineva ce sa faca, cand sau cum sa faca si actioneaza in spiritul experientei proprii;

    Este capabil sa gaseasca solutii atunci cand altii renunta;

    Are initiativa, propune solutii noi de imbunatatire a climatului de lucru al echipei;

    Este pregatit sa faca depuna timp si efort pentru a sustine echipa in indeplinirea obiectivelor;

    Vrea mai mult de un job care ii ofera doar un salariu si isi doreste sa contribuie la un proiect ambitios care sa ii ofere satisfactii profesionale, evolutie accelerata si o perspectiva larga asupra industriei si activitatii;

    Responsabilitati

    Intocmeste contracte de munca, fise de post, acte aditionale, decizii de incetare a contractelor de munca;
    - Opereaza toate modificarile in programul Revisal corect si la timp;
    - Centralizeaza si verifica pontajele, in vederea calculului salarial (SAGA);
    - Centralizeaza si verifica programarea anuala a concediilor de odihna;
    - Calculeaza si opereaza corespunzator drepturile salariale, concediile medicale, concediile de odihna si orice este necesar in aplicatia de salarizar;
    - Intocmeste corect si la timp declaratia 112;
    - Genereaza centralizatoarele de salarii, impozitele si taxele aferente;
    - Intocmeste fisele fiscale si le inregistreaza;
    - Gestioneaza dosarele de personal
    - Urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale;
    - Mentine legatura cu ITMB, casa de pensii, casa de sanatate din Bucuresti si din tara, A. N. O . F. M.;
    - Intocmeste avertismente si convocari la cercetari disciplinare si participa la acestea;
    - Centralizeaza documentele de protectia muncii si SSM, mentinand legatura cu persoana abilitata sa le intocmeasca;
    - Realizeaza diverse rapoarte specifice activitatii de Resurse Umane;
    - Centralizeaza datele necesare rapoartelor statistice solicitate

    Cu o experienta de 17 ani, Class IT este una din companiile de top care ofera servicii de externalizare IT si suport IT poactiv pentru peste 400 de clienti, companii de diferite marimi. Class IT ofera clientilor sai instrumente moderne de management IT și cu ajutorul specialistilor nostri IT, certificati international, contribuim zilnic la atingerea obiectivelor clientilor nostri si le oferim solutii personalizate pentru performantă si dezvoltare continua.
    In 2013 am trecut la un alt nivel si am lansat cultura organizationala Star Team, o cultura de companie unica in Romania, completata cu emotie si conceptul joaca-munca, care accelerează performanta individuala, a echipei si a companiei.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (33)