Contabil Junior

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.02.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group, recruteaza persoane pentru postul de Contabil Junior, pentru una dintre cele mai mari companii multinationale care activeaza in sectorul retail / home&deco

    Postul presupune asigurarea departamentului financiar-contabil, prin gestionarea task-urilor zilnice/saptamanale/lunare

    Daca esti o persoana dinamica, cu abilitati de comunicare si persusasiune, si iti doresti sa dezvolti o cariera in domeniul financiar-contabill, esti cel/cea pe care o cautam!

    Tot ceea ce trebuie sa detii, este:

    • Studii superioare in domeniul contabil/economic
    • Experienţă de minimum 6-12 luni în contabilitate si intelegerea cadului legislativ de contablitate;
    • Cunoştinţe bune de operare PC (Word, Excel);
    • Experienta de lucru in SAP sau in orice alt ERP – constituie avantaj
    • Atentie la detalii, abilitati de organizare si relationare;
    • Limba engleza – nivel mediu spre avansat.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • Gestionarea si oganizarea documentelor contabile;
    • Controlul documentelor si a acuratetei acestora;
    • Inregistrarea si verificarea operatiunilor contabile referitoare la plati si incasari;
    • Asista Managerul Financiar in pregatirea rapoartelor financiare lunare si/sau anuale;

    Alte informatii

    Veti beneficia de:
    - contract pe perioada nedeterminata;
    - program in regim office;
    - salariul de baza - 3000 lei net (in functie de experienta fiecarui candidat)
    - tichete de masa;
    - asigurare medicala;
    - mediu de lucru profesionist si dinamic