Manager Junior Calitate Produse si Marci Proprii - 103080

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Cash Carry Romania active.

Vezi toate job-urile Manager Junior Calitate Produse si Marci Proprii - 103080 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Cash Carry Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.04.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Profilul candidatului:
    * Studii superioare finalizate in industria alimentara;
    * Cunostinte temeinice in domeniul managementului calitatii si sigurantei alimentare, standard ISO 22000;
    * Experienta in managementului calitatii produselor si sigurantei alimentare (minim 3 ani intr-un post similar);
    * Experienta in managementului calitatii produselor si sigurantei alimentare: productie alimentara, implementarea proceselor de îmbunătățire continua, metodologii de calitate, analiza neconformităților;
    * Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
    * Abilitati foarte bune de comunicare si cooperare intra si inter-departamentala;
    * Abilitatea de a gandi in termeni de costuri si beneficii
    * Foarte bune abilitati de motivare si coordonare a echipei;
    * Disponibilitatea de a invata lucruri noi;
    * Cunostinte limba engleza, operare PC.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:
    * Asigura buna desfasurare a procesului de dezvoltare produse Marca Proprie (alimentare si nealimentare) prin:
    * Intocmirea profilelor tehnice
    * Intocmirea dosarelor de furnizor
    * Realizarea etichetelor produselor in conformitate cu legislatia aplicabila
    * Selectia furnizorilor pe baza capacitatii acestora de a produce la nivelul cerintelor Metro si in concordanta cu legislatia aplicabila
    * Participarea la desfasurarea auditurilor la furnizor
    * Intocmirea si implementarea programului de verificare al nivelului calitatii produselor in baza documentatiei de produs si a legislatiei aplicabile
    * Asigura selectia furnizorilor de servicii implicati in activitatile legate de calitatea produselor si calificarea furnizorilor de produse Marca Proprie (servicii de laborator, servicii de audit)
    * Mentine legatura cu autoritatile care au competente in elaborarea legislatiei de specialitate, se informeaza in timp util despre modificarile legislative in domeniu. Asigura implementarea noilor cerinte in cadrul companiei
    * Colaboreaza cu laboratoarele de specialitate in vederea efectuarii determinarilor privitoare la calitatea produselor
    * Asigura instruirea personalului din subordine cu privire la normele legale aplicabile productiei si comercializarii produselor, precum si standardele interne
    * Asigura suportul tehnic in vederea obtinerii autorizatiilor de comercializare a produselor alimentare in magazine
    * Gestioneaza reclamatiile cu privire la calitatea si siguranta produselor.