Inspector Calitate Proaspete Platforma - 103078

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Romania active.

Vezi toate job-urile Inspector Calitate Proaspete Platforma - 103078 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 05.04.2019

    METRO is a championing Independent Business. For the fourth consecutive year, we are certified as "Top Employer 2024", a certification that places us in the top of the best employers in Romania and Europe. As an international leader in wholesale and METRO's largest sales line, we are passionate about supporting the growth of over 24 million customers, which means 24 million different challenges, ambitions and dreams. We are more than just a supplier; we are trusted relationship builders who understand and anticipate our customers' needs. We have unique food expertise, an outstanding global perspective and decades of experience to ensure they have the best products, services and technologies to succeed. Our team is focused on success, so we look confidently to the future. Our global employer branding campaign "Shape the M" is a recognition of the contribution each METRO Romania employee makes to the success of the company.

    Cerinte

    Profilul candidatului:
    * Experienta anterioara privind receptia calitativa a produselor alimentare (fructe si legume, peste, carne, produse congelate, etc)
    * Studii superioare in domeniul calitatii alimentare
    * Disponibilitatea de a lucra in schimburi
    * Disponibilitatea de a lucra in platforma logistica amplasata in zona Chiajna Cunoştinţe de limba engleză (nivel mediu)
    * Cunoştinţe operare MS Office
    * Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului
    * Capacitate de comunicare, flexibilitate, integritate

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:
    * Evaluează calitatea şi conformitatea produselor cu standardele de referință şi decide dacă produsele respective se recepţionează sau nu
    * Se asigură de existenţa şi conformitatea cu legislația în vigoare a documentelor de calitate care însoțesc produsele ce trebuie recepționate
    * Verifică dacă mijloacele de transport şi condițiile în care au fost transportate produsele sosite la recepție se încadrează în normele stabilite
    * Stabilește şi urmărește parametrii la care trebuie să se păstreze şi să se manipuleze mărfurile pe platformă
    * Stabilește şi urmărește modul de pregătire a mărfurilor pentru expediție.

    Aplica fara CV
    7100 RON NET / luna
    Ilfov, Magurele, Job national

    Ilfov,