Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile The KPI Institute active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: The KPI Institute
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 16.01.2019

    The KPI Institute is a research institute specialized in business performance. It operates research programs in 12 practice domains, ranging from strategy and KPIs to employee performance and from customer service to innovation performance. Insights are disseminated through a variety of publications, subscriptions services and through a knowledge platform available to registered members. Support in deploying these insights in practice is offered globally through training and advisory services.

    The KPI Institute is considered today the global authority on Key Performance Indicators (KPIs) research and education. It developed the first KPI Management Framework and operates www.smartKPIs.com, the result of the research program dedicated to documenting and cataloguing how KPIs are used in practice, an online portal containing the largest collection of documented KPI examples.

    Some business facts about The KPI Institute:

    • 12+ years spent on researching KPI best practice;
    • 250+ research reports published to date;
    • 6 continents on which we deliver trainings;
    • 13 global partner organizations;
    • 35 countries where we delivered educational programs.

    Some friendly facts about The KPI Institute:

    • Flexible working hours;
    • Young and enthusiastic working environment;
    • A work environment that rewards innovative ideas;
    • Fixed monthly rate and performance bonuses.

    Cerinte

    Nu ezita să aplici dacă:

    • Ești fire activă, bună capacitate de luare a deciziilor;
    • Ești orientat spre rezultate, agilitate de business;
    • Ai atenție la detalii pentru a asigura calitatea și acuratețea informațiilor;
    • Ai experiență în domeniul salarizării și contabilității (5 ani) sau ești absolvent al Facultății de Contabilitate şi Informatică de Gestiune (experiență 1 an);
    • Ai dexteritate digitală pentru introducere acte primare în soft de contabilitate (VILTECH);
    • Ai cunoștințe de limba engleză;
    • Ai cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office(Word, Excel);

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    • Contabilitate financiară până la nivel de balanţă;
    • Realizarea de rapoarte financiare;
    • Calcularea salariilor, plata îndemnizatiilor și a contribuțiilor sociale către autorități;
    • Întocmire state de plata;
    • Întocmire contracte de muncă, decizii de desfacere, notificări, etc;
    • Înregistrare operațiuni în Revisal.