Ofiter Credite Junior -Targu Mures

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE active.

Vezi toate job-urile Ofiter Credite Junior -Targu Mures active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE
Domeniu:
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 21.10.2019

    Suntem o banca responsabila, implicandu-ne activ in programe de responsabilitate sociala si protejare a mediului. Prin actiuni proprii si parteneriate responsabile, compania intareste misiunea BNP Paribas in lume: investitii cu impact pozitiv asupra mediului.

    Sunem principalul promotor al creditului responsabil in Romania din 2005, iar produsele noastre pot fi accesate cu usurinta, direct in spatiile de vanzare (magazine si alte puncte de lucru), prin telefon sau online.

    Cerinte

    Be brave,accept the challenge!

    Candidatul ideal

    • Ai o atitudine profesionista, orientata asupra nevoilor clientului;
    • Focusul tau este pe atingerea rezultatelor,esti o persoana pozitiva si creativa;
    • Detii excelente abilitati de interactionare si vanzare;
    • Studiile superioare sunt finalizate (sau in curs);
    • Cunosti pachetul Microsoft Office (Word,Power Point,Excel,Outlook);
    • Ai deja o experienta in domeniul bancar (constituie un avantaj) sau te putem invata noi;

    Responsabilitati

    • Consiliezi clientii intr-o maniera placuta,oferindu-le informatii corecte, clare si complete;
    • Te asiguri de eligibilitatea clientilor interesati de obtinerea unui credit;
    • Intocmesti documentatia necesara dosarului de credit daca clientul indeplineste standardele companiei;
    • Te asiguri de finalitatea procesului de vanzare tinand seama de procedurile si normele interne;
    • Propui intotdeauna solutii de creditare tinand seama de nevoile clientului;
    • Preiei si rezolvi reclamatiile clientilor asigurandu-te ca detii toate informatiile necesare gestionarii situatiei;
    • Intocmesti rapoartele solicitate de superiorul direct;

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Un mediu de lucru placut, dinamic,cu multe oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar-bancar;
    • Posibilitatea de a lucra in cadrul unei multinationale cu o cultura organizationala solida;
    • Participarea la programe de dezvoltare personala si profesionala;
    • Tichete de masa;
    • Contract de munca pe o perioada nedeterminata;

    Targu Mures,

    Vezi job-uri similare (9)