Economist - Contabil

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.01.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    • Studii superioare de specialitate finalizate
    • Experienta intr-o pozitie similara de minumum 3 ani
    • Buna cunoastere a legislatiei financiar-contabile romanesti
    • Experienta in utilizarea programelor de tip ERP este un plus
    • Cunostinte avansate de MS Office(Word, Excel)
    • Persoana organizata, atenta la detalii, cu spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Efectuare plati interne/externe in lei si valuta catre furnizori
    • Efectuare reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu clientii si furnizorii
    • Inregistrarea in contabilitate a documentelor contabile (extrase bancare, registru de casa, facturi furnizori, deconturi)
    • Mentinerea relatiei cu banca, intocmire acte specifice, efectuare operatiuni bancare (tranzactionari valuta)
    • Intocmire si depunere declaratii lunare aferente bugetelor de stat si Fondului de Mediu